Femra Sot

Wednesday, Oct 22nd

Last update10:38:28 AM

You are here Kuzhina Këshilla

Këshilla

Çfarë duhet të konsumoni për mëngjes?

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm për organizmin e njeriut. Dhe nëse ky vakt kalohet pa ngrënë shëndetshëm,

Një kuzhinë plot me sekrete

Sigurisht që është e vështirë të zbulosh gjithë të fshehtat e kuzhinës; ne nuk pretendojmë të dimë gjithçka

Mënyra më e mirë e të ushqyerit sipas moshës

Ushqyesit në trupin tuaj shkaktojnë ndryshime, ndërsa mosha juaj rritet, gjë që do të thotë se ajo që ju bëri mirë në moshën 20-vjeçare,

Katër arsye pse duhet ta hani vezën e plotë

Disa ende besojnë (gabimisht) se duhet të hahet vetëm e bardha e vezës, ndërsa njëkohësisht e anashkalojnë të verdhën e vezës

Si ta njihni vajin cilësor të ullirit?

Nëse blini vaj ulliri shtëpiak, provojeni – kualitetin do ta njihni sipas shijes lehtësisht të ithët.

Disa rregulla për erëzat

Si mund të quhet një gatim i shijshëm, pa erëzat ushqimore dhe aromatizimin e gjellëve dhe ëmbëlsirave? Ushqimi do të ishte i pashijshëm dhe bajat.

Këshilla praktike në kuzhinë

Për të pastruar makinen e mishit gjatë grirjës së mishit me dhjamë, grihen më parë 2-3 kokrra patate, pastaj lahet.

Ushqimi i shëndetshëm duhet të mbahet në raftet e para të frigoriferit

Ushqimi të cilin e shikojmë kur e hapim frigoriferin dhe i cili është më pranë, është ushqimi i parë të cilin do ta hamë.

njomza-222

radiovati