Femra Sot

Tuesday, Jul 28th

Last update10:13:46 PM

You are here Kuzhina

Ushqimi pas skadimit të afatit

Ushqimi në frigoriferin tuaj duket mirë dhe ka aromë normale, mirëpo i ka dalë afati i skadimit. A do ta hidhni?

Boronica e kuqe! (Cranberry) - preventiva dhe shërimi nga infeksionet urinare

Besohet se çdo e 5-ta grua përballet me infeksion urinar në një periudhë të caktuar të jetë së saj.

Pilaf me mish dhe vezë

Përbërësit:

  • Oriz (100 gram )
  • Mish viçi
  • 2 kokrra vezë

Çfarë duhet të konsumoni për mëngjes?

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm për organizmin e njeriut. Dhe nëse ky vakt kalohet pa ngrënë shëndetshëm,

Një kuzhinë plot me sekrete

Sigurisht që është e vështirë të zbulosh gjithë të fshehtat e kuzhinës; ne nuk pretendojmë të dimë gjithçka

Instant kafeja e dëmshme për shëndet?

E hidhni pluhurin në filxhan, e derdhni ujin e nxehtë dhe pija është e gatshme.

Disa nga përfitimet shëndetësore të kungullit

Kjo është koha e vitit kur kungulli gjendet me bollëk. Përveçse dekorativ kungulli gjithashtu mund të konsiderohet

Pemët dhe perimet ndikojnë në përmirësimin e disponimit

Sipas një studimi, konsumi ditor i së paku shtatë porcioneve me pemë dhe perime nga 80 gramë ndikon në përmirësimin e disponimit.

Portokajtë mbajnë të shëndosha enët e gjakut

Portokajtë jo vetëm që e zvogëlojnë nivelin e kolesterolit të dëmshëm në gjak, por ato njëkohësisht e zvogëlojnë trashjen

njomza-222

radiovati